Pagrindinis   Mes spaudoje

Mes spaudoje

Prancūzų mokykla – unikali įstaiga Vilniuje, susilaukianti visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Kviečiame paskaityti!

Dviejų VPM mokinių mama:  “Geras išsilavinimas – svarbiausia, ką vaikams galime duoti“

“Verslo žinios” publikavo interviu su p. Renata Beržanskiene, daugiausia apdovanojimų Europoje 2014 m. pelniusios advokatų kontoros partnere. Du iš keturių šeimos vaikų mokosi Prancūzų mokykloje. P. Renata apie mūsų įstaigą atsiliepia itin šiltai.

Mažieji – Matas (7-erių) ir Tadas (5-erių) lanko Vilniaus prancūzų mokyklą (pranc. Ecole Française de Vilnius). Ji pasidžiaugia, kad mažuosius išleido būtent į šią mokyklą, kurioje mokosi ir lietuvių, ir užsieniečių šeimų vaikai. „Labai smagu žinoti, kad vaikai mokosi itin kūrybiškoje, daugiakultūrėje aplinkoje. Be to, išmokę prancūzų kalbą, jie bus pranašesni už daugelį savo bendraamžių, kurie kalbės tik lietuviškai ir angliškai. Matas jau dabar neblogai moka prancūziškai – kai slidinėjome Prancūzijoje, su instruktoriais puikiai susikalbėjo ir broliui padėjo. Geras išsilavinimas – svarbiausia, ką vaikams galime duoti“, – įsitikinusi p. Beržanskienė.”
Daugiau skaitykite: http://vz.lt/archive/article/2015/4/17/lengvais-keliais-toli-nenueisi#ixzz3mN7qO4Ck (straipsnis mokamas)

berzanskiene

Bonjour Lituanie! Hello Lithuania! | Lietuvos Žinios

Kovo 20-ąją pasaulis minėjo Tarptautinę frankofonijos dieną. Apie prancūzų kalbą Prancūzijoje, Kanadoje ir Lietuvoje – pokalbis su trisdešimtmečiu kanadiečiu Francisu Robichaud, jau ketverius metus gyvenančiu mūsų šalyje.  Jis dėsto Prancūzų institute, Vilniaus prancūzų vidurinėje, talkina Kanados ambasadoje. Kalbamės ne tik apie prancūzų kalbą, bet ir apie Kanadą bei lietuviškas patirtis.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Zmones/bonjour-lituanie-hello-lithuania-/199044
© Lietuvos žinios

zinios 

Darželis pagal prancūzus | Tavo vaikas

“Prancūzai savo vaikus į darželius išleidžia 2 m. amžiaus ir teigia, kad mažieji greitai apsipranta ir per kelerius metus puikiai pasiruošia mokyklai. Kuo dar ypatingas prancūziškas darželis?”
Skaitykite balandžio mėnesio “Tavo vaikas”  straipsnyje:

TV_prancuzu-darzelis_suderinimui_pat1-page-0

 “Verkių rūmų parke – prancūziška vaikų ir tėvelių vakarienė” 

“Prieš kelias dienas sostinės Verkių parke šurmuliavo vaikai, skambėjo prancūziškos dainos ir plevėsavo trispalvės kokardos. Čia mokslo metų pabaigą šventė visa Vilniaus prancūzų mokyklos bendruomenė. Parke susirinko daugiau nei 500 žmonių – vaikų, tėvelių, svečių ir mokyklos darbuotojų.

Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/16442654/verkiu-rumu-parke-prancuziska-vaiku-ir-teveliu-vakariene#.U7ZC8_l_v6l#ixzz36TeIOlRh

Verkiai

 

“Prancūzo portretas Vilniaus fone”

„Mane žavi kelionės, pasaulio pažinimas, – šypteli jis. – Visada maniau, kad vyresniesiems vaikams suaugus, ateis metas ilgiau pakeliauti, pabūti užsienyje.“ 
Jo atstovaujama įstaiga turi 488 mokyklas visame pasaulyje, ir prancūzų mokytojai turi galimybę dirbti bet kurioje iš jų. Tai nereiškia, kad išvykti jie gali kada panorėję – to neleistų didelė konkurencija. Ponas Dervieux šios šalies Švietimo ministeriją juokais pavadina mamutu – mat ji jungia daugiau nei 900.000 žmonių. Mokytojų tarp jų – 500.000, o ministerijos kuruojamose prancūzų mokyklose per metus atsilaisvina apie 50 vietų direktoriams. Šie keičiasi kas 5 metus, tad p. Dervieux Lietuvoje gyvens dar kiek ilgiau nei 4 metus.

Plačiau: http://vz.lt/article/2014/4/11/prancuzo-portretas-vilniaus-fone#ixzz36Tg4aRzI

index-3

 

 

“D. Dargienė: namus apėmusi prancūziška manija”

Šiuo metu mūsų namus tam tikra prasme apėmusi prancūziška manija: Unė lanko Vilniaus prancūzų vidurinę mokyklą, aš pabandžiau mokytis prancūzų kalbos, o pusryčiams neretai nusprendžiame pasigaminti dukters labai mėgstamų prancūziškų blynelių, – juokiasi D. Dargienė. – Visgi, pritrūkus laiko jiems paruošti, turime atsarginį variantą – atradusios laisvą valandėlę tarp Unės mokyklos ir baleto užsiėmimų skubame į Pilies gatvėje esančią blyninę, kuri kvepia ne tik skaniu maistu, bet džiugina patogiu ir moderniu interjeru.

Plačiau: http://www.delfi.lt/pramogos/zmones/d-dargiene-namus-apemusi-prancuziska-manija.d?id=64565600#ixzz36Tgo2mFe

Untitled

 

 

“Tarptautinių mokyklų prestižas kainuoja, bet atsiperka”

Jei tėvai nori, kad jų vaikai būtų ugdomi multikultūrinėje aplinkoje, bet neskiria ypatingo dėmesio anglų kalbai, galima rinktis alternatyvą – Šilo gatvėje įsikūrusią Vilniaus prancūzų vidurinę mokyklą (VPM, pranc. – EFV).

1991 metais sostinėje įsteigta mokykla įgyvendina ikimokyklinį, pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą pagal Prancūzijos švietimo programas. Vaikai mokomi prancūzų kalba.

2002-aisiais mokyklą pripažino Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija. Dar po metų ji buvo pripažinta AEFE agentūros, kuri rūpinasi prancūziškąja mokslo sistema užsienio šalyse.

Prancūzų vidurinė mokykla turi 207 auklėtinius nuo 2 iki 16 metų. Didžioji dalis mokinių – lietuviai. Maždaug penktadalis – užsienio piliečiai iš aštuonių pasaulio šalių, daugiausia prancūzai.


Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/tarptautiniu-mokyklu-prestizas-kainuoja-bet-atsiperka-56-210656#ixzz36Th9KimQ

 

2

 

 

 

“Vilniaus prancūzų Montesquieu mokykla – prancūzų kultūros sala Antakalnyje”

Praėjusių metų vasara Antakalnio mikrorajone buvo atidarytas naujas Vilniaus prancūzų mokyklos pastatas, atidengtas filosofo, rašytojo ir teisininko Šarlio Luji Monteskje biustas, kuris dabar nužvelgia visus, atėjusius į mokyklą, peržengusius jos slenkstį.

Įkėlus koją į mokyklos pastatą, pasitinka įprastas mokyklose šurmulys: su priešpiečių dėžutėmis keliauja vaikai – it žąsiukai mokytojos prižiūrimi, tvarkingai, vorele.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-05-10-prancuzu-kulturos-sala-antakalnyje/62418

 3

 

“Z. Savickas nori motyvuoti vaikus”

Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas neskuba pradėti sezono, bet veiklos jam netrūksta. Galiūnas stengiasi bent kartą per mėnesį apsilankyti mokyklose. Šią savaitę jo vizitas nudžiugino Prancūzų vidurinės mokyklos Vilniuje auklėtinius. Kaip prisipažįsta Ž.Savickas, rasti bendrą kalbą su vaikais jam sekasi labai gerai.

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/sportas/kitos_sporto_sakos/zsavickas_nori_motyvuoti_vaikus/,print.1

 sekme