Pagrindinis   Pristatymas   Edukacinis projektas   Ikipradinė mokykla

Ikipradinė mokykla

Ikipradinė mokykla – Ecole maternelle

Prancūziškoje ikipradinėje mokykloje vaikai jau nuo 2 m.  yra ugdomi ir ruošiami mokyklai bei gyvenimui. Mažieji mokomi kalbėti, socializuotis ir įgyja įgūdžių, kurių vėliau prireiks pradinėje mokykloje. Mažyliai nuo pat pradžių mokomi nešaukti, nebėgioti per pamokėles, laikytis tam tikrų mokykloje ir visuomenėje galiojančių taisyklių. Nenorintys miegoti mažyliai nėra guldomi, tačiau jeigu kuris vaikas jaučiasi pavargęs, po pietų yra palydimas į miegui skirtą kambarį. Jeigu nenori miego, jis gali ir toliau su auklėtoja daryti įvairias užduotėles. Vienas iš prioritetų dienos veikloje – ėjimas į lauką. Darželinukai į kiemą išvedami tris-keturis kartus, nepaisant oro sąlygų. Prancūziška švietimo sistema sukurta taip, kad mažą vaiką ugdytų būti piliečiu, kuris sugebėtų pasakyti „ne“, reikšti savo nuomonę ir laikytis visuomenėje priimtinų taisyklių.

Pagrindinę informacija apie prancūzišką ikipradinę mokyklą rasite šioje informacinėje knygelėje:

Livret d’accueil. Maternelle_ikipradine mokykla 2015_2016_LIFV

 

Pradinio mokymo ciklas – Cycle des Apprentissages Premiers

Ikipradinė mokykla yra priskiriama pradinio mokymo ciklui (Cycle des Apprentissages Premiers), kuris leidžia vaikui suprasti, kad nuo šiol mokymasis bus jo kasdienio gyvenimo dalis. Žaisdamas ir atlikdamas įvairias užduotis jis išmoks tapti tikru mokiniu.

Šio ciklo eigoje kiekvienas mokinys išmoksta būti savarankiškas, įgyti kompetencijas, reikalingas norint sėkmingai pradėti mokslą CP klasėje. Pagrindinis tikslas – turtingos ir suprantamos kalbos įsisavinimas. Ikipradinėje mokykloje vaikas kuria santykius su klasės draugais ir suaugusiais. Jis gerina savo įgūdžius: judėjimą, jutimą, emocinę raišką, santykių užmezgimą, intelektą, rašymo gebėjimus. Pedagoginė veikla – žaidimai, darbeliai, kalbiniai, judesio pratimai, skaičiuotės, dainelės – sužadina norą mokytis,  praturtina pažinimą ir suteikia naujų patirčių.

Prancūziškoje ikipradinėje mokykloje, siekiant kiekvieno mokinio pasisekimo, veiklos yra skirstomos į šešias pagrindines sritis:

  • Kalbos ugdymas
  • Rašymo atradimas
  • Mokymasis būti mokiniu
  • Kūno raiška, reakcija
  • Pasaulio pažinimas
  • Jutimas, vaizduotė, kūryba

Petite Section, Moyenne Section ir Grande Section klasės sudaro 1-ąjį – pradinio mokymo – ciklą. Šio mokymo šerdis yra kalbos naudojimas. Kiekvienoje klasėje dirba mokytoja ir jos asistentė.

Vilniaus prancūzų mokyklos ikipradinės mokyklos klasėse mokosi įvairių tautybių mokiniai, tarp jų – dauguma lietuvių. Mažyliai išmoksta kalbėti prancūziškai per žaidimus ir įvairias veiklas, kuriose naudojama kalba. Lietuviai taip pat mokosi lietuvių  gimtąją kalbą, pamokėlės vyksta 3 val. per savaitę.

Vaikai priimami į mokyklą nuo 2 metų į keturis pogrupius, sudarytus pagal pedagoginius ir švietimo tikslus. Tikslai – ugdyti vaiko sensorinę ir motorinę sistemas, suteikti savarankiškumo ir bendravimo įgūdžių pagrindus. Tai vyksta žaidimais, įvairia fizine veikla, amatais, daile ir kalba, prancūziškai ir lietuviškai. Jau nuo pat didžiojo pogrupio (5 metų), pirmaisiais pagrindinių įgūdžių ciklo metais, vaikai mokomi skaityti, rašyti ir matematikos.

Oficiali Prancūzijos švietimo ministerijos darželio programa

Lopšelio, darželio ir pradinės mokyklos programos yra apibrėžtos BO hs n°3 2008 metų birželio 18d.

Ikipradinės mokyklos edukacinė programa:

coursus français